Dini Soru / Sorular / Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Soru

Evlenemiyorum diye çok üzülüyorum ağlıyorum etrafımda benden küçükler evleniyor bana gelince olmuyor onları görünce dayanamıyorum evlilikten ümidi kestim iyice demekki ben haketmiyorum Allah bana vermiyor hayırlı birini çıkarmıyor karşıma başkalarının her dediği istediği oluyor hayattan bezdim iyice ne yapacağımı şaşırdım.

Cevap

Hayırlı geceler kardeşim neden kendini bırakıyorsun, müslüman asla ümitsiz olamaz, çünkü başıboş değil, kendisini bir gören, bir bilen var. Bu yetmiyor mu sana. Belki evlendiginde her gün ağlayacak bir kadın olacaksın, herkez evleniyor evet ama herkez mutlu olamıyor, mutlu edemiyor. Adaylarla güzelce konuşun, Allah’tan kendiniz için en hayırlısını isteyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Livata günahı affedilir mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Sevgili ile aynı rüyayı görmek

Sponsorlu Bağlantılar Sevgili ile aynı rüyayı görmek Soru Sevgilimle aynı gün ikimizde yangınlı ateşli olan …

Nisa suresi 137. ayet tefsiri

Sponsorlu Bağlantılar Nisa suresi 137. ayet tefsiri Soru Selamun aleykum hocam, internette bir yazı okudum …

4 Yorumlar

  1. Evlıilikte dış görünüş ne kadar önemli beğenmediğim hoşlanmadığım birine yine de evet mi
    Demeli

  2. Sevgili kardeşim kişinin dış görünüşü sana şefkat veremeyecek, çocuklarına iyi bir baba sana iyi eş olmayı sağlamayacak. Çok yakışıklı biri ile de evlenebilirsin aşık olursun ama seni sen farkında olmadan aldatabilir dünya başına yıkılır.
    Mutlu evlilik iki şeyi gerektirir diyor Mevlana; doğru insanı bulmayı, doğru insan olmayı. Karakteri düzgün, sadık, şefkatli, sorumlu bir erkek dünyanın serseri karaktersiz ama yakışıklı erkeklerine degistirilebilir mi sence. Uzun vadeli düşünüp karar verin. Allah’a emanet olun.

  3. Hocam şöyle bir soru aklımda Allah bana hiç bir şekilde evlilik yazmamış ve ben çabalarıma rağmen olmadı her konuştuğum tanıştığım elimde kaldı hiç bir şekilde olmadı nişanlandım nişanlım para için terketti sabırlı ol bekle hayırlısını iste ama yaşın gençliğin güzelliğin geçtikten bittikten sonra iş işten geçtikten sonra bişey olsa ne olur hayatın bitikten sonra oysa bütün arkadaşlarım tanıdıklarım hepsi evlendi çocukları oldu ama benim başıma hep kötülükler geliyor Allah’ın sevmediği kötü kulu olduğum için mi herkese veriyor bir tek beni kenara atıp başıma belalar verip asla evlenmeme iZin vermiyor nedeni nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.