Dini Soru / Sorular / Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmek istiyorum ama evlenemiyorum ne yapmalıyım

Soru

Evlenemiyorum diye çok üzülüyorum ağlıyorum etrafımda benden küçükler evleniyor bana gelince olmuyor onları görünce dayanamıyorum evlilikten ümidi kestim iyice demekki ben haketmiyorum Allah bana vermiyor hayırlı birini çıkarmıyor karşıma başkalarının her dediği istediği oluyor hayattan bezdim iyice ne yapacağımı şaşırdım.

Cevap

Hayırlı geceler kardeşim neden kendini bırakıyorsun, müslüman asla ümitsiz olamaz, çünkü başıboş değil, kendisini bir gören, bir bilen var. Bu yetmiyor mu sana. Belki evlendiginde her gün ağlayacak bir kadın olacaksın, herkez evleniyor evet ama herkez mutlu olamıyor, mutlu edemiyor. Adaylarla güzelce konuşun, Allah’tan kendiniz için en hayırlısını isteyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Evlıilikte dış görünüş ne kadar önemli beğenmediğim hoşlanmadığım birine yine de evet mi
    Demeli

  2. Sevgili kardeşim kişinin dış görünüşü sana şefkat veremeyecek, çocuklarına iyi bir baba sana iyi eş olmayı sağlamayacak. Çok yakışıklı biri ile de evlenebilirsin aşık olursun ama seni sen farkında olmadan aldatabilir dünya başına yıkılır.
    Mutlu evlilik iki şeyi gerektirir diyor Mevlana; doğru insanı bulmayı, doğru insan olmayı. Karakteri düzgün, sadık, şefkatli, sorumlu bir erkek dünyanın serseri karaktersiz ama yakışıklı erkeklerine degistirilebilir mi sence. Uzun vadeli düşünüp karar verin. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.