Dini Soru / Sorular / Evliliğin sorumlulukları

Evliliğin sorumlulukları

Sponsorlu Bağlantılar

Evliliğin sorumlulukları

Soru

Hocam evliligin bayan için sorumlulukları nelerdir? herkesin abarttığı kadar çok ve acımasız mi gercekten?

Birde gönlümüze göre bi eş için nasıl dua etmeliyiz 19 yaşıma giricem kızım ve evlenmeyi düşünüyorum dışarı çıktığımda kafami zar zor önüme egiyorum harama girmek istemiyorum ama evliliği söyledigimde kimse beni anlamıyor aile yakınları da ayni şekilde sürekli küçüksün dur daha diyorlar zaten görücüm falan da yok nasıl evlenebilirim.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Evlenmek senin en insani haklarındandır. Evlenecek olan sensin, buna başkaları karar veremez. Hele de harama düşme tehliken var ise artık evlenmek sana farz olur. Yaşın evlenmeye müsaittir. Evlilik elbette bekarlık kadar rahatlık vermez insana. Türlü sorunları, sorumlulukları olsa da, kendini bilen insanlar için evlilik, korkutucu bir olay değildir. Güzel yanları ile değerlendirilmeli ve bencilliği varsa insanın, artık çöpe atmalıdır.
Ailendeki kişilerden evlenmek için yardım isteyebilirsin. Bunu talep etmen ayıp değildir. Sana yardımcı olabilecek insanlar muhakkak vardır. Acele etmemelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.