Dini Soru / Sorular / Evlilik ve imtihan

Evlilik ve imtihan

Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik ve imtihan

Soru

Hocam selamun aleykum ben kısmetlerimi arıyorum lakin büyüklerim çevrem vs bana hiç yardımcı olmadı alay bile ettiler. Mecbur Allah’tan bekliyorum vesile olan olmadı çünkü sürekli dua ediyorum bunuda çok iyi biliyorum ki imtihanımız elbet olacak şu anki imtihanım bu fakat yaşım 24 ben bu yaşlarda evlenmek istiyorum 29 30 u görmek istemiyorum. Allah’a hep bunun için dua ediyorum acaba Allah benim şu anki sabrım karşısında bana istediğimi verir mi yoksa o yaşta hayırlı bile olsa kesinlikle istemediğim halde imtihan olsun diye o yaşta mı verir çünkü dualarım hep o yönde. Hayırlı akşamlar.

Cevap

Aleykum selam kardeşim yaşın geçmiş değil. Geleceği sen de bilmezsin biz de. En hayırlısını yalnızca Allah bilir. Yarın ne olur bilemezsin hayata bakışın, değer yargıların değişebilir. Sabırla duanı et, hacet (istek) namazı kıl. Allah’a teslim olan kişi, adabı ile güzel bir şekilde dua edip sabrederse, muhakkak Allah kulunun gönlünü bir şekilde hoşnut eder. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.