Dini Soru / Sorular / Ezan okunurken vesvese

Ezan okunurken vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Ezan okunurken vesvese

Soru

Hocam ben artık gerçekten bıktım ben ne zaman dua okusam ne zaman tovbe suresini okusam benim icimden beddua geciyor bazen karistiriyorum acaba disimdan mi dedim diye tekrar en bastan basliyorum okumaya.Ezan okunurken ben dua ediyordum işte aileme herkese ama ben bi an dusundum iste icimden yine beddua gecti hocam disimdan soylemedigime eminim ama sanki soyledim mi diye kapiliyorum hocam artik çok bıktım benim yuzumdrn insanlara bir sey olmasin cunku kasitlida demiyorum sinirlenmiyorumda neden oluyor bunlar? Inşallah ölür diye bisey gecti icimden disimdan demedigime eminim ama ya soylemissem tam emin degilim cok vesvese veriyor şeytan.

Cevap

Merhaba. Bu vesvese herkese gelebilir. Zaten şeytan da sen söylemişsin gibi hissettirir, sen de acaba ben mi dedim sanırsın. Vesvese böyle bir şeydir. Demediğin bir şeyden kendini sorumlu tutman boşadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Kotu ses, Saglikli olsun, ezan okunurken vesvese, Ezan kunurken vesvese, Felak

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam merhaba yanlışlıkla dışımdan demişsem içimden düşünürken ben sonra tovbe suresini okudum tövbe falan dedim dua okudum hocam bedduamı geri mi almış oluyorum dimi böyle yaparak?

  2. Senin bilerek, isteyerek demediğin bir şey beddua olmaz. Senin durumun vesvesedir. Bu konuda takılı kaldığın için hep öyle oluyor sanıyorsun, halbuki duanı edip, Sureyi okuyup geç, içindeki vesveseleri önemseme. Allah’ım bilmeden bir günah işledim ise beni affeyle demen kâfidir Allah’ın izniyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.