Dini Soru / Sorular / Ezanı duyup namaza gitmemek

Ezanı duyup namaza gitmemek

Sponsorlu Bağlantılar

Ezanı duyup namaza gitmemek

Soru

Merhaba, malum Türkiye’de adım başı cami bulunmaktadır (Hamd olsun). Bu camiler namaz kılan içinde kılmayan içinde Türkiye’nin bir simgesi haline gelmiş olmazsa olmazlarındandır. Müslümanların hesap günü geldiğinde illaki ilk sorulacak şey namaz ayrıca şöyle bir sual olacak mıdır “sizlerin yani başında ezanlar okunurken namazını kılmayı hiç düşünmediniz mi? bunlar sizin kurtuluşunuz için sesleniyorlardı” gibi?

Cevap

Merhaba. Evet bu nimetlerinden dolayı Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Bütün bu nimetler içerisinde şükrün en gerçek ve hakiki şekli bu camileri gerçek anlamda doldurmaktır. Peygamber efendimiz aleyhisselam şöyle buyurmaktadır:

(En kıymetli yer mescitlerdir. Cami ehlinin en efdali, ilk girip son çıkandır. Cemaate ilk gelen ilk müslüman olan gibi kıymetlidir.) [İ. Râfi’i]

Bu camilerden yükselen ezan seslerini işittiği halde gitmeyenlere Allah elbette hesap soracaktır. Bu konuda da sevgili peygamberimiz aleyhisselam şöyle uyarmaktadır:

(Ezanı işitip de, cemaate gitmemek, münafıklık alametidir.) [İmad-ül-islam] Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ezan okunurken camiye gitmemek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.