Dini Soru / Sorular / Fareleri öldürmek günah mı

Fareleri öldürmek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Fareleri öldürmek günah mı

Soru

Bazen iş yerinde bazen de evimiz de farelerle karşılaşıyoruz. Direk öldürebilir miyiz? ya da zehir verip öldürebilir miyiz? ya da yapıştırıcı kullanarak kaçamıcak halde iken açlığa bırakıp kendi kendine ölmesini sağlasak olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum. İnsanlara açıkça zararları olan bu tür fare, akrep ve yılan gibi hayvanları öldürmek caizdir. Yasak olan şey ise onlara işkence ederek öldürmektir. En hızlı ve en kolay ne şekilde imkan varsa o şekilde öldürülmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: fare öldürmek gusül gerektirir mi, cardın öldürmek günah mı, fare öldürdükten sonra gusül, fare öldüren cünüp olur mu, fare öldürmek günah mıdır

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Eski evimin dolabının arkasına üç adet geme fare girmiş dolapla duvar arasındaki boşluğa kedi çağırdım gelmedi bende ayağımla dolabı indirdim dolapla duvar arasında kaldılar ucude ölmüş ve sonra çok üzüldüm pişman oldum yani onlar benden ahirete haklarını alacaklarmi gerçi bize çok zarar veriyorlar evdeki tavukların yemlerini hep yiyiyorlar geçenlerde eve kestane koymuştum hepsini yemişler ama genede üzgünüm onları öldürdüğüm için.

  2. İnsana zarar veren bu tür hayvanların öldürülmesi günah değildir. Elbette kasıtlı olarak işkence etmek ve acı çektirip öldürmek haramdır.

  3. Çok teşekkür ederim.Allah Razı olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.