Dini Soru / Sorular / Farklı ilişki teknikleriyle cinsel ilişkiye girmek günah mıdır

Farklı ilişki teknikleriyle cinsel ilişkiye girmek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Farklı ilişki teknikleriyle cinsel ilişkiye girmek günah mıdır

Soru

Merhaba hocam. Eşimle normal yoldan olacak şekilde ama farklı pozisyonlarda ilişkiye giriyoruz bu günah mıdır?

Cevap

Eşler arasında cinsel ilişkide arka yoldan ilişki yasaktır. Helal olan yoldan olması durumunda her türlü şekilde cinsel ilişkiye girmeleri haram değildir. Ayeti kerimede bu konu hakkında şöyle buyrulmaktadır:

“Eşleriniz sizin nesil yetiştiren tarlanızdır. Tarlanıza dilediğiniz şekilde varın. Kendiniz için ilerisini düşünerek hazırlık yapın. Allah’ın haram kıldığı şeylerden korunun ve O’nun huzuruna varacağınızı iyi bilin. (Ey Resulüm)! Mü’minleri müjdele!” (Bakara, 2/223)

Kadınlar sizin ekinliğinizdir, siz onlara insan ve Müslüman tohumları ekip ürün olarak nesil, döl yetiştireceksiniz. Öyle ise tarlanıza (tarla anlamı unutulmamak ve ekin yerinden olmak şartıyla) dilediğiniz taraftan, hangi pozisyonda isterseniz gidiniz. Ve bununla birlikte kendiniz için ilerisini gözetip ona göre ihtiyatlı bulununuz, sadece şehvetinizi söndürmekle meşgul olmayıp geleceğiniz için salih ameller ile hazırlık görünüz. Ve Allah’a isyandan sakınınız da eğri yola gitmeyiniz. Ve biliniz ki, siz mutlaka Allah’a kavuşacak, O’nun huzuruna çıkacaksınız. Dolayısıyla yüzünüzü güldürecek şeyler kazanın da rezil olacağınız şeylerden kaçının.

(Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Köpek pozisyonu günahmı, Köpek pozisyonu günah

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.