Dini Soru / Sorular / Fotoğraftan nazar değer mi

Fotoğraftan nazar değer mi

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraftan nazar değer mi

Soru

Hocam selamun aleykum.
Fotoğraftan nazar değer mi? Mesela yani Antalya da oturan biri İstanbul da oturan birinin fotoğrafına kıskanarak baksa nazar değebilir mi?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki Allah’ın izni olmadan hiç bir şey, hiç bir şeye zarar veremez. Naza değmekten ve nazara uğramaktan korunmanın yollarını yine dinimiz öğretmiştir. Nazar, gözün bazı hassalarından kaynaklanan sinyallerin doğrudan bakış alanına girenlere yönelik olduğu söylenmektedir. Şayet bu varsayım doğruysa, fotoğraftan nazar değmez.

Felak suresinde hasetçinin hasedinin şerrinden Allah’a sığınmamız istenmiştir. Buna bakarsak, sanki arkadan bunun bir tesirinin olacağını da düşündürmektedir. Çünkü haset bir duygudur, görmeden de etkileyebilir. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: resimden nazar değer mi, fotograftan nazar deger mi, insanin resimden nazari degebilirmi, resimden birini gormekle nazar degermi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.