Dini Soru / Sorular / Gerdek gecesi namazı nasıl kılınır

Gerdek gecesi namazı nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar

Gerdek gecesi namazı nasıl kılınır

Soru

Hocam düğün gününde gelin Nasıl namaz kılmalı ve düğünden sonra balayına gidiliyor balayına gidildiğinde namaz Nasıl kılınmalı yeni evlilerin sürekli banyo yapma hali olurmuş bu durumda nasıl namaz kılmalıyız ne yapmalıyız acaba..

Cevap

Selamun aleykum. Gerdek gecesinden hemen önce eşlerin iki rekat şükür namazı kılmaları ve ondan sonra mutlu bir evlilik ve salih nesiller için dua etmeleri güzeldir. Bu iki rekat namaz normal iki rekatlı namaz gibi kılınır bir farkı yoktur. Balayında veya evde eşler cinsel ilişkiye girdikten sonra yani cünüp olduktan sonra gusül abdesti almaları gerekir. Cinsel ilişki olmadan gusül abdesti de almak gerekmez.

Gusül abdesti nasıl alınır?

Guslün Farzları üçtür:

1. Ağza su alıp boğaza kadar çalkalamak.

2. Burna su çekip yıkamak.

3. Bütün vücudu ıslanmayan yer kalmayacak şekilde yıkamak.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: gerdek gecesi kari koca namazi nasil kilinir

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Allah razı olsun hocam, peki beş vakit namazı Nasıl kılmalıyız hocam. Düğün kına gecesi günü falan kazaya bırakacaz beş vakit namazı, mesela balayına falan gidiyoruz yeni karı koca olunca cinsel ilişki oluyor her saat gusül alıp mı kılacaz,?

  2. Allah sizden de razı olsun. Kına gecesi ve düğün günü çok yoğun bir gün olabilir ama namazları kazaya bırakmak için bir mazeret değildir. Namazınızı vaktinde her zaman kılmanız gerekir. Cünüp olarak kalabilmenin caiz olduğu süre bir farz namazı vaktini geçirmemektir. Her cinsel ilişkiden sonra bir defa gusül abdesti almaya gerek yoktur. Önemli olan namaz vakitlerini geçirmemektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.