Dini Soru / Sorular / Gıybetten korunmak için

Gıybetten korunmak için

Sponsorlu Bağlantılar

Gıybetten korunmak için

Soru

Selamun aleykum hocam. Lütfen yardım edin.

Video izleyince yorumlarda küfür olan şeyler olunca gülesim geliyor. Küfür hiç hoş bir şey değil ama bu aralar küfür duyunca rahatsız olmamaya başladım ne yapmalıyım? Küfür etmeye kadar gidebilirim Allah korusun öyle hissediyorum. Sınıfımızda da küfür edenler var onlar gibi olmak istemiyorum. Kendimi nasıl korumalıyım?

Vede gıybet konusunda gıybet hiç sevmem ama her yerde dedikodu ediyorlar. Bazen bende farkında olmadan arada sırada gıybet ediyorum sonra Allah’tan af dileyip susuyorum. İsmini vermeden söylüyorum bu sefer kim diye soruyorlar ağzımı tutamadım zaman .

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bir günah büyü olsa bile işleye işleye artık o günah Allah korusun normal gibi gelmeye başlar. Bunun nedeni bu günahları izlemek veya okumaktan geçer. Bundan sakınmak için bu videoları asla izlememelisin ve bu yazıları da okumamalısın. Küfürlerden maksat sövmekse durum böyledir. Eğer küfür derken insanı dinden çıkaran şeylerde Allah korusun bunları zevkle izlemek veya bunlara gülmek bile iman açısından çok tehlikelidir. Bu ortamlardan ve arkadaşlardan uzak durmalısın.

Gıybet konusunda da aynı tavırları göstermen gerekir. Çünkü gıybet bir hastalık gibi bulaşır ve kul hakkına girmeye neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.