Dini Soru / Sorular / Göz seyirmesi anlamı nedir

Göz seyirmesi anlamı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Göz seyirmesi anlamı nedir

Soru

Selamunaleyküm hocam benim sol gözüm uzun zamandır seğiriyor bunun dinimizce bir açıklaması varmıştır? Nasıl geçer? Allah razı olsun şimdiden.

Cevap

Göz seyirmesi ve vücuttan kaynaklanan benzeri şeylerin islami manada herhangi bir şeye işaret etmezler. Dinimizde ne kuran nede sünnette buna herhangi bir işaret söz konusu değildir.

Göz seyirmesi genellikle her kişide belli aralıklar ile görülen bir reflekstir. Kimi kişilerde kas rahatsızlıkları nedeni ile kronik olarak sürekli tekrarlamaktadır ve göz seyirmesi bazen sağ bazen de sol gözümüzde kendisini gösterebilmektedir.

Hz. Peygamber aleyhisselam benze konular hakkında şöyle buyurmuştur:
“Hastalığının bir başkasına (Allah’ın takdiri olmaksızın) geçmesi, uğursuzluk, baykuş (un ötmesi), karındaki yılan diye bir şey yoktur”(Müslim, Selâm: 102; Buharî, Tıb: 19.)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: göz seyirmesi ne anlama gelir, sol göz seyirmesi dini anlamı, sol göz seyirmesi ne anlama gelir, sag goz seyirmesi ne anlama gelir, göz seyirmesi dini anlamı, sol gözün atması ne demek, göz seyirmesinin anlamlari

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.