Dini Soru / Sorular / Günahkar bir kul ne yapmalı

Günahkar bir kul ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Günahkar bir kul ne yapmalı

Soru

Selamün Aleyküm hocam. Ben dükkânda duruyordum sıradan bir dükkân ve günlük şu kadar para diye anlaşmıştık ama sonralarda o parayı vermediler ve düşürdüler bende her gün 5 tl olarak gizlice aldım nefsime uyup. Şimdi çok pişmanım ne yapmam gerekiyor ? O paranın toplamını geri mi vermem gerekiyor yoksa bir fakire veya hayır kurumuna bağışlamam mı gerekiyor ? Ve bide hakkınızı helal etseniz desem onlarda helal etse olur mu ? Ve bu günahımdan dolayı Allah’ın huzuruna çıkmaya utanıyorum çıkamıyorum günahkar bir kul olduğum icin :(( Lütfen cevap verin hocam gerçekten ihtiyacım var bu sorularımın cevabına.

Cevap

Aleykum selam kardeşim hırsızlık büyük günahlardan ve kul haklarının çeşitlerindendir. Kişilerle helalleşin onların adına helal parayla hayır yapın ve Allah’tan af dileyin. Kişi ne günah işlerse işlesin, Rabb’inden umudu kesmemeli, ibadetlerini terketmemelidir. Muhakkak Allah kullarına çok acıyandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: günahkar kullar ne yapmalı

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.