Dini Soru / Sorular / Günahlara pişman olmamak

Günahlara pişman olmamak

Sponsorlu Bağlantılar

Günahlara pişman olmamak

Soru

Günahlara pişman olmamak.

Selamün, aleyküm. Defalarca tövbeler bozdum, günahlara tekrar döndüm. Artık acaba bu günahlara pişman değilmiyim, pişman olamıyorum gibi hislere kapıldım. Sanki tekrar tövbe ettiğim zaman “samimi değilim” ve ” aslında pişmanlık duymuyorum” gibi düşünceler ve hisler geliyor. Böyle düşünceler yüzünden nerdeyse tövbe etmekten korkuyorum. İlk zaman tövbe ederken hisetiğim pişmanlığı sanki artık hisetmiyorum gibi.
Ama aynı zamanda yaptıklarımın günah olduğunu, yanlış olduğunu biliyorum. Ve ilerde, sonunda bu günahlardan kurtulmak isteyim var. İçimden bir ses “bu pisliklerden uzak durup normal, temiz bir hayatı tercih ederim” diyor. Ama bu ses (düşünce) kalpten mi değil mi, o konuda da şüpheliyim.

Acaba benim kalbim günahlar yüzünden katlaşmış mı? Yoksa vesvese mi geldi? Karar veremiyorum… Ne yapmalıyım?

Cevap

Aleykum selam. Evet, ne yazık ki kalp de bir yere kadar dayanabiliyor günahların ağırlığına ve katılaşmaya başlıyor. Günahlarınızı bıçak keser gibi kesip atmalısınız, terketmelisiniz. Hele ki namaz kılmıyorsanız zaten günah işlemek çok kolay olur. Herkes kendi akıbetini kendisi belirliyor. Buna göre ümitsiz olmayın ama kendinizi de gözden geçirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Şeytan insanlara nasıl vesvese verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Peki bi günahlardan tekrar nasıl pişman olabilirim? Bunu nasıl anlarım?

  2. Günahları terk ederseniz size bunun sevabı vardır. Günahlardan döndükçe Allah da bu çabanızı karşılıksız bırakmaz. Hem günahlarıma devam edeyim hem kalpte bir güzellik hissedeyim olmaz. Bir yerden başlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.