Dini Soru / Sorular / Günahlarımdan çok utanıyorum

Günahlarımdan çok utanıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Günahlarımdan çok utanıyorum

Soru

Allah’ın karşısına çıkmaktan çok utanıyorum.

Allah’ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun. Çok günah işledim. Kendimden de ailemden de en önemlisi Yüce Rabbimden çok utanıyorum. Zina işledim bekarken 3 kere. Şu an evliyim bir erkek evladım var elhamdülillah. Namaza başlayalı 1 buçuk sene oluyor. Hamd ve şükür olsun. Eşim namaz kılmıyor içki içiyor. Böyle biriyle evli kalmak dahi istemiyorum. Ben hamd olsun ki günahlarımdan arınmaya çalışıyorum. Namaz kılıyorum bol bol tövbe ediyorum. Rabbim beni affetsin. Eşime namaz kıl içkiyi bırak böyle istemiyorum seni diyorum. Boş işlerle uğraşma diyorum (sayısal loto vs.) günaha giriyorsun diyorum. Ve o hep bana sen kendi işlediğin günahlarına bak diyor. Tövbe haşa Allah’mış gibi konuşuyor. Ne yapmalıyım? İyice soğudum dayanamıyorum . Sizce beni zina ettim halde Rabbim beni affediyor mudur?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Allah tövbenizi kabul eylesin ve Allah her daim yardımcınız olsun. Allah tövbeleri kabul edendir yeter ki kul gerçekten samimi olsun ve verdiği sözde dursun. Eşinize çok fazla anlatmaktan ve nasihat etmekten çok ona örnek olmayı deneyin o zaman sizi çok daha iyi anlayacaktır. Herkesin hata edebileceği ve günah işleyebileceğini bilmelisiniz. Bunun için şu durumda eşinize en güzel nasihat ona yaşayarak göstermek ve örnek olmaktır. Ama çok uzun ve zorlu bir süreç olabilir bunun için sabırlı olmalısınız. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: günahlarımdan çok utanıyorum

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.