Dini Soru / Sorular / Gurbette yaşamanın zorlukları

Gurbette yaşamanın zorlukları

Sponsorlu Bağlantılar

Gurbette yaşamanın zorlukları

Soru

Ben yurt dışında yaşıyorum ailem burda ama ben burda yaşamak istemiyorum sevmiyorum nefret ediyorum. Burda yabancıyız herkes küçümsüyor kendi ülkemde yaşamak istiyorum ama öyle bir şansım yok gurbette yaşamak memleket hasreti çekmek sevap olur mu? Dayanamıyorum bu işkenceye burda ne gidecek yer var ne gezecek yer ne arkadaş hepsi Türkiye de kaldı. Burda yalnızlık bunlara sabretmek sevap mı yoksa boş yere mi katlanıyorum istemediğim hayatı yaşamaya. Bu konuda siz ne tavsiye edersiniz?

Cevap

Hayırlı akşamlar kardeşim. Gurbet dediğin ana babandan ayrı olduğun her yerdir. Ailen yanında ne daha ne olsun. Gurbet acısı sevap kazandırır mı yerine, kaza namazlarını eda edip, ahirete verecek hesabın olmadan gitmeyi düşün, evliysen eşinin rızasını kazanmaya bak.Gurbetin sevabı var mı diyerek günler geçmez.Komşu arkadaş dediğin kapının arkasında kalır yine seni en iyi ailen anlar. Kişinin mutlu olması için mekanın önemi yoktur.
Üstad Bediuzzaman hz diyor ki Allah’ı tanıyan ve O’na itaat eden zindanda da olsa saraydadır.O ‘nu unutan sarayda da olsa zindandadır. Sözün özü budur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.