Dini Soru / Sorular / Gusül abdesti alırken vesveseden nasıl kurtulunur

Gusül abdesti alırken vesveseden nasıl kurtulunur

Sponsorlu Bağlantılar

Gusül abdesti alırken vesveseden nasıl kurtulunur

Soru

Selamun aleykum şimdiden hepinizden Allah razı olsun arkadaslar. Kafayi yemek üzereyim nasıl kurtulacağım bilmiyorum gusül abdesti alırken yok orayı unuttum yok orası olmadı yok ayaklarımı yıkamadım devamlı abtest almaktan yoruldum. Kendimden nefret etmeye başladım artık ne yapmam gerekiyor abdestimi aldım çıkıyorum unuttum deyip tekrar geri giriyorum ne yapmam lazım abdestim kabul olmuyor mu?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İşin ilginç tarafı, vesveseli insanlar bunun vesvese olduğunu ve aslında bundan dolayı günah olmadığını bildikleri halde yinede bunu sorun yapmaya devam ederler. Sizde bunu biliyorsunuz ki vesveseden dolayı günah yoktur, tekrar etmeye gerek yoktur ama buna rağmen siz kendinizi üzüyorsanız en büyük haksızlığı siz kendi kendinize yapıyorsunuz demektir. Şunu kesinlikle kabul edecek ve yapacaksınız, asla ama asla yaptığınız bir şeyi dönüp tekrar etmeyin. O zaman göreceksiniz sizi mutlaka kısa zamanda terkedecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.