Dini Soru / Sorular / Gusül abdesti ve vesvese

Gusül abdesti ve vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Gusül abdesti ve vesvese

Soru

Selamün Aleyküm Hocam, ya Hocam bende çok vesvese var ne yapacağımı bilmiyorum. Gusül Abdesti alınca belki 1 saat veya 1.30 saat sonra Gusül Abdesti alınca bile şüpheye giriyorum sonra Namaz kılarken hep unutuyorum acaba Fatihayı okudum mu okumadım mı sonra Hocam çok özür dileyerek diyorum gece bile ne yapıyorum farkında olmuyorum. Bazen cinsel istek oluyor mezi geldi mi gelmedi mi meni geldi mi gelmedi mi şüpheye giriyorum. Sonra diğer gün oluyor dün gece ne oldu acaba diyorum. Abdest alacağım mezi geldi mi acaba şüpheye giriyorum. Bakayım diyorum bakınca bazen hafif bir ıslaklık görüyorum temizleyim derken cok ıslatıyorum tam temiz oldumu acaba diye bazen ben Abdestliyken cok özür dileyerek söylüyorum kendiliginden sertlesme oluyor acaba mezi geldimi Abdestim bozuldu mu? Mesela simdi gidip Abdest alacaktım dün gece bisey oldumu diye bakim dedm baktım bisey görünmüyor camasırda ama sanki ıslaklık var ve meni kokusu geliyordu sanki. Ne yapacağım simdi bilmiyorum Gusül Abdestini baştan mı alayım normal duş mu alayım bilmiyorum. Hocam acaba Gusül Abdestim bozuldu mu hep şüphedeyim çok vesvese var takmak istemiyorum ama takmayınca da hep aklıma takılıyor acaba Abdesti aldım oldu mu çok kafaya takıyorum Hocam ne yapmalıyım.

Cevap

Aleykum selam. Bu anlattığın durumlarının hepsi vesvesedir. Sen sadece kalbinin doğru olana en yakın olanını yap. Gerisini takma. Çünkü vesveseli insan sorumlu değildir. Sen sadece tahminen bildiğin doğruya en yakın olan şeyi yap ve gerisini bırak.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: gusül temizlik vesvesi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Ama Hocam hep arada kaliyorum yani kararsız kaliyorum bu durumlarda napcam

  2. İşte arada kalmaman için sana zaten günah yoktur denmiştir. Bundan daha kolay ne olabilir. Ama günah yazılmadığı halde hala kendine vesvese yaparsan bu senin kendi kendine haksızlık etmenden başka bir şey olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.