Dini Soru / Sorular / Hacda şeytan taşlanan yer neresidir

Hacda şeytan taşlanan yer neresidir

Sponsorlu Bağlantılar

Hacda şeytan taşlanan yer neresidir

Soru

Merhaba kardeşlerim. Hacda şeytan taşlama nerede yapılır? Hacda şeytan taşlanan yer neresidir? Şimdiden cevap için teşekkürler.

Cevap

Hac ibadetinin ifası esnasında yapılan görevlerden bir tanesi de şeytanın taşlanmasıdır. Bu taşlama temsilidir ve İsmail aleyhisselamın şeytana taş attığı mina denilen yerde yapılır. Hacılar arafattaki vakfeden sonra müzdelifeye gelir orada taşları toplar ve ardından mina ya gelerek şeytanı taşlarlar.

Şeytanın taşlanması:
a) Akabe Cemresi: Şeytan taşlamanın ilk gününde taşlanan ve halk arasın-da “Büyük Şeytan” diye anılan taşlama yeridir.

b) Birinci Cemre: Şeytan taşlama-nın ikinci, üçüncü ve dördüncü günün-deki taşlamalara oradan başlanan ve halk arasında “küçük şeytan” diye anılan taşlama yeridir.

c) İkinci Cemre: Şeytan taşlama-nın, ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerin-deki taşlamalarda birinci cemreden sonra taşlanan ve halk arasında “orta şeytan” diye anılan taşlama yeridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: şeytan nerede taşlanır, şeytan taşlanan yer, şeytan taşlama nerede yapılır, şeytanın taşlandığı yer, şeytan taşlamanın gerçekleştiği yer, hacda şeytan taşlama yeri neresidir, hacıların şeytan taşladıkları yer

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.