Dini Soru / Sorular / Hakkımı nasıl savunabilirim

Hakkımı nasıl savunabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkımı nasıl savunabilirim

Soru

Altınlarımı geri vermiyorlar

Evlendikten sonra eşimle başka bir şehirde oturuyorduk sürekli anlaşmazlık yaşadığımız için ailem gelin bizim buraya taşının sizin adınıza ev alalım dediler. Acil para lazım olduğu için aileme altınlarımı verdik ev alındı oraya taşındık ailem evi bizim üstümüze vermekten vazgeçti altınları da durumları düzeldiği zaman aynı şekilde iade edeceklerini söylediler.
6 sene oldu buraya taşınalı ve durumları gayet iyi hiç bu konuyu açmıyorlar ne yapmalıyım nasıl istiyeceğimi bilmiyorum. Sonuçta annem babam onlar.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Anlattığın şekilde siz mağdur olmuşsunuz. Size ancak şunu diyebilirim ki, bunları istemek sizin hakkınız. Hakkınızı istemekten çekinecek bir durum yoktur. Anne veya babanıza bu durumu uygun ve saygılı bir şekilde izah ederek altınlarınızı istediğinizi söylemelisiniz. Anne ve babanızda olsa anlaşmanız böyle değildi ve sözünde durmayan onlar olmuşlardır. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: hakkımı nasıl savunabilirim

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.