Dini Soru / Sorular / Hakkını helal etmek nasıl olur

Hakkını helal etmek nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkını helal etmek nasıl olur

Soru

Geçmişte yaşanılan bir olay

Selamünaleyküm, geçmişte tatsız bir olay yaşadığım kişiyle o vakit konuşmuyordum ve onu hatırladıkça sinir oluyordum. Daha sonra namaz kılmaya başladım, ve o kişiye artık sinir olmuyorum, Çünkü mahşer gününden korkuyor ve şunu diyorum fani dünya, geçmişte bana yapılan haksızlıklara rağmen ben herkese hakkımı helal ediyorum. İçimde kin yok artık ama o kişiyle görüşmüyorum. Şimdi sorum şu: ”Sana darılana git, barış! Zulüm yapanı affet. Kötülük yapana iyilik et!) buyuruldu. (İbni Ebiddünya) ” hadisi şerif’inden hareketle ben küs değilim, artık kinim de yok sadece görüşmüyorum. Bana haksızlık yapan kişiyi affettim içimde, ama görüşmediğimden ötürü dinen bir sakınca var mı?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sana haksızlık yapanı affetmen senin için güzel bir amel ve mükafata vesile olacak inşaallah. Gidip görüşmek zorunda değilsiniz. Ama karşılaşırsanız selamlaşın ve dargınlığı tamamen kaldırın bu daha uygun olur. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.