Dini Soru / Sorular / Haksız yere beddua etmek

Haksız yere beddua etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Haksız yere beddua etmek

Soru

Merhaba…Benim bir kızla sevgili olma gibi ilişkim oldu.İkimizde yetişkiniz.Şimdi ayrıldık ama sorunlu bir şekilde .Bütün ilişki kendi rızası ile oldu. Bu kız ayrıldıktan sonra hakkımda çamur atma davranış içine girdi. İlişkimiz sırasındaki yaptığımız şeyleri başkasında anlatma eğilimi içine girdi. Şuan bulunduğum ortamda insanlar art niyetli, sapık gibi bakıyorlar bana bu kızın çamur atma davranışları dolayısıyla. Bugün dershanemde bir görevli bana kızı dinleyip tek taraflı olarak bana senden öğretmen olmaz. İnşallah KPSS kazanamazsın, öğretmenlikten ekmek yiyemezsin inşallah diye beddua etti. Dinimizce bunun hükmü nedir? Psikolojim bozuldu. Ders çalışamaz oldum.Bu bedduadan sonra, bu görevlinin bana böyle söyleme yani konu ile alakası olmayan üçüncü kişinin hakkımda böyle söylemesinin bir geçerliliği var mı? Saygılarımla….

Cevap

Merhaba kardeşim. Allah katında iftira atmak en çirkin kul haklarındandır. Allah kullarına zulüm etmez. Sana haksız yere edilen beddualardan dolayı korkma ve Allah’a havale et. Allah herşeyi hakkıyla bilendir ve görendir. Sabırlı olmalısın ve sen kendine düşen payında haramdan uzaklaşmalı ve tövbe etmelisin. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: haksi beddua etmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.