Dini Soru / Sorular / Ham petrol nasıl ayrıştırılır

Ham petrol nasıl ayrıştırılır

Sponsorlu Bağlantılar

Ham petrol nasıl ayrıştırılır

Soru

Merhaba arkadaşlar. Ham petrol nasıl ayrıştırılır hangi yöntemler kullanılır? Lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim

Cevap

Merhabalar kardeşim. Günümüzde petrol Allah’ın bizlere ihsan ettiği en büyük nimetlerdendir. Her geçen gün petrole olan ihtiyaç sürekli artmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık ham petrolün elde kullanılır hale getirilmesi çok kolay yöntemlerle elde edilmektedir.

Benzin elde edilmesindeki uygulamalar şöylece sıralanabilir :

1 -Petrolün ağır yağları yüksek sıcaklık derecesinde ısıtılıp ayrıştırılır Birleşik Amerika’da bu yöntemden yararlanılmaktadır.

2 -Taş kömür tozu ve ağır yağlardan yapılmış bir hamur kalın çelik duvarları olan kaplarda 150 atmosfer basınç altında ve 460 derecede hidrojen ile işlem görür. Benzinin bu yoldan elde edilmesi sentetiktir Güvenilir kaynaklar dünyadaki motorların yüzde doksanında yakıt olarak benzin kullanıldığı gerçeğini belirtmektedirler. Son zamanlarda az yer tutan kolaylıkla taşınan katı benzin yapımının yolları aranmıştır. Bir zamanlar benzin gaz yağına karıştırılırdı Ancak benzinin kolay patlaması dikkatsizlik halinde büyük tehlikeler yaratması nedeniyle bu uygulama terk edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.