Dini Soru / Sorular / Hastayken meni sarımı akar

Hastayken meni sarımı akar

Sponsorlu Bağlantılar

Hastayken meni sarımı akar

Soru

Merhaba arkadaşlar normal hastalığımızda meni sarımı akar hasta Olunduğunda sarı akar diyorlar ama bu meni hastalığı için mi deniyor normal cevap verir misiniz bu arada gusle genel cevap olan özellikleri verirseniz de soruma da cevap verir misiniz? Teşekkürler

Cevap

Merhaba kardeşim. Meninin rengi beyazdır ve meni fışkırarak çıkar. Meni hastalıkta da kendi renginde olan beyaz renkte akar. Eğer meniyle ilgili bir hastalık söz konusu ise o durum başkadır o zaman bunun cevabını doktorunuzun vermesi gerekir. Sorduğunuz ikinci soruda ise gusle sebep olan halleri de ayrıca açıklayalım.

Gusül Abdestini Gerektiren Haller:

Cünüp olunca, hayz ve lohusalık durumunun bitişinde gusletmek farzdır. Kadında hayz biter bitmez cünüp olursa tek gusül abdesti alması yeterli olur. Önce cünüp olsa cünüpken hayz olsa isterse beklemeden gusül abdestini alır veya hayz bitince ikisi için bir defa gusül abdesti alması yeterli olur.

Penisin ucu, sünnet derisi altındaki yuvarlak kısım kadının haznesine girerse meni gelmese bile hem erkek hem kadın cünüp olur.

Erkekte şehvetle koyu meni gelmesi durumunda, kadının ise sarı koyu meni şehvetle yerinden çıkarsa iki kişi de cünüp olur.

Rüya esnasında şehvetlenip uyandığı sırada meni geldiğini gören kişi cünüp olur.

Rüyada ilişkide bulunduğunu görse ve uyandığında meni gelmemiş olsa gusletmeye gerek yoktur. Fakat kadının menisinin içeri akma ihtimaline karşı gusletmesi bazı alimlerce tavsiyede bulunulur.

Şehvet sırasında harekete geçen meni idrar yolunda kalsa ve daha sonra şehvetsiz olarak dışarı çıksa yinede gusül abdestinin alınması gerekir. İdrar yaptıktan sonra veya biraz uyuduktan sonra çıksa gusletmeye gerek yoktur.

Mastürbasyon gusletmeyi gerektirir.

Cünüp olup idrar yapmadan gusleden kişiden idrar yaptıktan sonra tekrar şehvetsiz olarak meni çıksa tekrar gusletmesine gerek vardır. Bu yüzden cünüp kişi idrarını yaptıktan sonra gusletmesi daha uygundur.

Kadına makattan yaklaşmak haramdır. Fakat bu haramı işleyip kadına makattan yanaşan kişi eğer girdiği halde meni gelmediyse yinede gusletmesi gerekir.

Rüyasında iltiham olduğunu hatırlamasa bile çamaşırında meni gören kişi ihtiyaten gusül abdesti alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.