Dini Soru / Sorular / Helallik istemek nasıl olur

Helallik istemek nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Helallik istemek nasıl olur

Soru

Selamun aleyküm

Hocam ben ablamla bazen tartışıyoruz bazı konularda. Ben dini hassasiyeti olan bir insanım kimseyi kırmak istemiyorum ama sonuçta insanız. Benim sorum şu hocam: ablam sinirlendiğinde beddua gibi hak hukuk gibi benim hassas olduğum konularda sözler söylüyor. Sürekli gidip helallik alıyorum. Helal ediyor sonra yine tartıştığımızda aynı şeyler. Ben tekrarlamaktan yoruluyorum. Hocam sonuçta aynı evde yaşıyoruz her tartıştığımızda sürekli ben helallik mi alacağım? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim, hassas insan olsanız da kul hakkına girmedikçe helallik almaya gerek yoktur. Yeter ki, birbirinizin yüzüne bakacağınız için kırıcı sözler, haller olmasın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam benimde takıldığım nokta her tartışmada kul hakkına girip girmediğimi anlayamıyorum. Sonuçta aynı evdeyiz ister istemez oluyo bazen tartışma .

  2. Hanım kardeşim, elbette her tartışmadan dolayı helallik istemene gerek yok. Eğer kesin kendini haksız görürsen o zaman helallik iste, yoksa istemene gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.