Dini Soru / Sorular / Herşeyde vesvese

Herşeyde vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Herşeyde vesvese

Soru

Selamın aleyküm kardeşim. Aynı hastalık bende de var ne zaman Allah’ı ansam Allah rızası için namaz abdest gusul gibi ibadetlerde zikir vs Allah rızası için niyet etsem Allah rızası için değil şunun için yaptın gibi hayaller sözler geliyor aklıma. Allah zikri çekemez oldum kalbime küfür geliyor hiç rahat namaz kılamıyorum dua edemiyorum kendimi suçluyorum ne yapacağım bilemedim.

Ben çok vesveseleniyorum ne yaparsam yapayım iş yaparken ibadet ederken bir şeye niyetlenirken ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz lütfen. Selamun aleykum.

Cevap

Bende de OKB var . Acaba takıntıdan farklı olarak sizde arada takıntı olduğu için kendi iradenizle Allah a (haşa) küfür getiriyor musunuz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim sen kimse için namaz kılmıyorsun Allah emrettiği için kılıyorsun. Şeytan ufak bir boşluk bulduğu anda hareket ediyor. Vesveseler ondan geliyor. Dikkat et sana namazı bıraktırmaya çalışıyor. Sen istikrarını bozma, vesveselerinden başka türlü kurtulamazsın. Allah yardımcın olsun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.