Dini Soru / Sorular / Hırsızlığın günahı nedir

Hırsızlığın günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Hırsızlığın günahı nedir

Soru

Saygılar hocam ben Cem, diyelim ki ben izin siz bir para aldım o zaman o kişinin günahı boynuma girer mi yoksa günah mı olur?

Cevap

Merhaba Cem kardeşim. Hırsızlık günahtır ve haramdır. Hırsızlık yapan kimse aynı zamanda kul hakkına da girmiş olur. O kişinin günahından önce kişi günah işlemiş olur. Öbür dünya da hırsızlık yapan kimse günahın karşılığında cezalandırılır. Başkasının günahının olması bir şeyi değiştirmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: hırsızlığın günahı nedir, hırsızlık günahı nedir

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Kardeşim 65 bin TL lik ziynet esyamizi çalarak harcamış ben ablasiyim bana ait bilezik ve annem e ait bilezik dolar çalmıştır bunun günahı nedir. Bu dünyada ve obur dünya da sorumluluğu nedir ben psikolojik olarak cöktüm bunu affetmem mümkün değil sizce ne yapılmalı bu durumda

    • Allah yardımcınız olsun. Bu bir suç ve en büyük günahlardandır. Aynı zamanda bir kul hakkıdır. Ahiretteki cezası cehennemdir. Bu dünyada bu şartlarda ancak onu resmi makamlara şikayet edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.