Dini Soru / Sorular / Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

Soru

Öncelikle selamun aleyküm. Biz 3 arkadaş 1 ay önce mobiletle motor çaldık ve sonra pişman olduk yerine geri koyduk günahı çok mudur? (lütfen yardımcı olun vicdan azabından öleceğim)

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Hırsızlık büyük günahlardandır ve kul hakkıdır. Diğer arkadaşlarına da söyle tövbe edin. Malını çaldığınız kişiye söylemeyin, o kişinin adına helal para ile bir hayır yapın. Allah tövbe edenleri sever. Bir daha bu hataya düşmeyin. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İdrar sıçraması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: hırsızlık yaptım çok pişmanım ne yapmalıyım

İlgini Çekebilir

İdrar sıçraması

Sponsorlu Bağlantılar İdrar sıçraması Soru Hocam iş yerinde elimden geldiği kadar küçük abdestimi yapmıyorum ama …

İdrar kaçırdığını zannetmek

Sponsorlu Bağlantılar İdrar kaçırdığını zannetmek Soru Abdest konusunda vesvese yapmak Hocam bir gün oğle namazı …

2 Yorumlar

  1. Merhaba hocam. Ben geçmişte yapmış olduğum hırsızlıktan dolayı çok pişmanım. Dua ediyorum, tövbe ediyorum ama Rabbim kabul eder mi bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım? İçim hiç rahat değil. Sürekli aklıma geliyor. Acaba ben malını çaldığım kişiye söylemeden nasıl helallik alabilirim? Yani helallik isteyemem çok utanıyorum, konuşamam…Bir başkasına sadaka vererek kul hakkından kurtulmuş olur muyum? Ya da çaldığım yerden birşey satın alıp para üstünü almasam hakkınızı helal edin desem olur mu? Lütfen yardımcı olun hocam içim içimi yiyiyor çok pişmanım…

    • Merhaba.

      Selamünaleyküm. Bir yolla o hakkı sahibine ulaştırın, helalliğini de isteyin. Eğer helallik istemenin sakıncası olacaksa o da kalabilir ama hakkı sahibine ulaştırın. Sonra da istiğfar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.