Dini Soru / Sorular / Huzursuzum ne yapmalıyım

Huzursuzum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Huzursuzum ne yapmalıyım

Soru

Kendimi ruhumu huzursuz hissediyorum sanki ALLAH beni affetmeyecekmiş gibi çok vesveselerim var anlatmakla bitmez bunlara uyup kötülük yaptıysam günah işlediysem kendime ve çevreme zarar verdiysem daha doğrusu YÜCE ALLAH’I kırdıysam üzdüysem yaptıklarımı istemeden yaptım ALLAHA sözler verdim tutamadım. Bir daha yapmayacağım dedim olmuyor yapamıyorum kendi iradem zayıf yine vesveseyle yapıyorum herşeyi yapmayacağım ALLAH’IM dedim yine yapıorum olmuyor bir türlü. Ne yapacağım aklım içim vesveselerle dolu uykumda bile huzurum yok hayatım bitti sanki cehennemdeyim acı çekiyorum umudum kalmadı ALLAH beni affetmeyecek böyle hissediyorum kendime beddua ediyorum napıcam herşeyi hakkettiğimi düşünüyorum günahlarımın bedelidir belkide bilmiyorum mutlu olmayı haketmediğimi düşünüyorum iyi bir insan olmadığımı kendimi kötü hissediyorum ne yapmam lazım?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bütün bunlar vesvese olduğunu sende biliyorsun ama maalesef bir çok vesvesesi olan kimseler gibi bunun sana bir günah yüklemediğini anlamıyorsun. Bir kul Allah’ım beni affet ben pişmanım demesi onun affedilmesine yetebilir. Bu Allah için çok kolaydır yeter ki kul istesin. Tövbe et ve namazını kıl. Gerisini asla düşünme, şeytanın seni kandırıp Allah’tan uzaklaştırmasına asla izin vermemelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.