Dini Soru / Sorular / İdrar damlaması namaz

İdrar damlaması namaz

Sponsorlu Bağlantılar

İdrar damlaması namaz

Soru

Sidikli ev namaza engel midir

Salamun aleykum değerli hocam. Benim bir oğlum var çocuk daha bazan çişini tutamıyor, bazan bir iki damla eve damlatıyor bazen yatağına geceleri kaçırıyor. Hocam şimdi bu odada namaz kılsam namaza engel midir melekler girmez mi? Bura zaten hocam halının üzerine küçük namaz halısı serip öyle kılıyorum namazımı namazlarım kabul olur mu?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Mümkün mertebe idrar değen yerleri tespit edip temizlemeniz gerekir.Her yerin temiz olduğunu biliyorsanız o odada namaz kılınabilir.Çocuğun yatağı için alez alın. Altını ıslattığında idrar alezde kalır yatağa geçmez çıkarıp yıkayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Aleykum selam hanım kardeşim. Çocuğunuzdan damlayan idrar damlaları necistir. Mümkün mertebe dikkat edin ve necis olan yerleri temizleyin. Islak idrarın üzerine koymadığınız sürece seccadenizi sererek böyle bir evde veya ortamda namazlarınızı kılabilirsiniz. Meleklerin böyle bir eve girmediği düşüncesi yanlıştır. Tam aksine melekler günahsız ve masum çocukların olduğu yerlere girer Allah’ın izniyle. Allah’a emanet olun.

  2. Allah razi olsuh sizlerden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.