Dini Soru / Sorular / İftiraya uğradım

İftiraya uğradım

Sponsorlu Bağlantılar

İftiraya uğradım

Soru

Ben öğrenciyim ve komşumun eşi tarafından tacize uğradım. Yuvaları dağılmasın diye sessiz kaldım ancak kadını yanıltmak istemediğim için durumu bana taciz eden adamın eşine anlattım. Eşi, benim ona iftira attığımı, böyle bir şeyin olmadığını ve benim uydurduğumu söyleyerek yalan yere yemin etti. Eşi de kocasına inanıp beni suçladılar ve evden cıkmak zorunda kaldım. Şimdi akli dengemin yerinde olmadığını gösteren bir belge için uğraşıp beni zora sokmaya çalışıyorlar. Rabbimden başka şahidim yok.

Cevap

Merhaba kardeşim. Allah, her olaya vakıftır. İsteyen istediğini gizlesin, isteyen yalan yere yeminler edip dursun. Herkese Allah yeter. Nice alimlerimiz hiç bir suçu olmadıkları halde zindanlarda hayat geçirdiler, idam edildiler. Allah her zalime, her yalancıya, her iki yüzlüye yeter kardeşim. Sen sonuna kadar haklı isen Allah seninle beraberdir inşaAllah. Teheccüde kalkıp, dua et. Elbet bu belada da hikmetler saklıdır. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Allah razı olsun.. Allah bizimle beraber ve Allah bize yeter.

  2. Allah senden de razı olsun. Evet, bu bize yeter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.