Dini Soru / Sorular / İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

İhtiham olmaktan nasıl kurtulabilirim

Soru

2 gün önce ihtilam oldum ve sabah namazından önce annemler uyanıktı utandım bende ıslak bir bezle tüm vücudumu sildim öyle namaz abdesti alıp sabahı kıldım. Sonra sabah normal gusül aldım. Bugün yine aynısı oldu sebebi de uyumadan önce inşallah ihtilam olmam diye aklıma getirmem olduğunu düşünüyorum. İster istemez uyumadan aklıma geliyor dua edip yatıyorum ama oluyor. Bugünde ıslak bezle tüm vücudumu sildim öyle sabahı kıldım ama gusül almak zor olacak gizli saklı gusül almaya çalışacağım. Yardım edin bundan nasıl kurtulabilirim ihtilam olmak istemiyorum.

Cevap

Selamun aleykum. Cünüplükten yıkanmak ancak su ile temizlenmekle mümkün olur. Sadece ıslak bir bezle vücudu mesh etmek gusül abdesti için yeterli olmaz. Evet sizi anlıyorum ama unutmayın ki Allah utanılmaya daha layıktır. Bu insanın elinde olan bir durumda değildir. Ailenizden utanmayın mutlaka sizi anlayışla karşılayacaklardır. Uyumadan önce üç ihlas felak ve nas surelerini okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Ellerini birleştir ve ihlas felak ve nas oku sonrada avuçlarına doğru üfle ve vucuduna sür. Muhakkaki allah(cc) senin bu davranışını isteğinle bağdaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.