Dini Soru / Sorular / İlluminati oyunları oynamak günah mı

İlluminati oyunları oynamak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

İlluminati oyunları oynamak günah mı

Soru

Selamun aleykum hocam benim playstationum var ve oyunlar para ile satılıyor. Bu oyunların bir sahnesinde illuminati sembolü olan üçgen içinde göz oluyor internete yazıyoruz öyle anlıyoruz bunu haç gibi de düşünebiliriz (o da küfür sembol). Mesela filmin veya oyunun bir sahnesinde haç gösteriliyorsa almak oynamak günah mıdır?

Cevap

Aleykum selam. İlluminati sembolleri olarak bilinen bir çok sembole açıkça şu dini temsil eden simgelerdir demek net bir şekilde çok zordur. Eğer kesinlikle bir dini temsil ediyorlarsa bu simgeler haramdır. Oyunlarda ise daha öncede belirttiğimiz gibi bu simgeler için açıkça haramdır diyemiyoruz. Çünkü haram diyebilmek için o konuda çok açık bir durum olması gerekir. Ama bunların doğru olmadığı ve zararlı olduğu bellidir. Oyunlar ise genellikle zaman israfına neden olur. Ayrıca oyunlar kumara alet edilmemeli ve ibadetlerin geçmesine neden olmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: illuminati günah mı

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.