Dini Soru / Sorular / İman nasıl güçlendirilir

İman nasıl güçlendirilir

Sponsorlu Bağlantılar

İman nasıl güçlendirilir

Soru

Bişeyleri ilmen bilmek ama hissedememek

Hocam selamun aleyküm. Ben bişeyleri ilmen biliyorum ama hissedemiyorum. Eskiden hissedebiliyodum çünkü imanım güçlüydü ama şuan çok kötü berbat bi durumdayım. Tövbe edemiyorum etsem dahi zerre bi etkisi olmuyo, bakışlarımı yere indiremiyorum, gıybeti bırakamıyorum vs vs … mesela Allahın önünde hesap vereceğimi biliyorum ama bende bi etki yaratmıyo bi korku olmuyo, o yüzden bi etkiside olmuyo. Cehennemi biliyorum ama nasıl desem olmuyo işte, hayal edemiyorum o tabloyu…

Cevap

Aleykum selam. Kafirlerin umudu sıfırdır. Sen müminsin; düşersin ama kalkmasını da bilmelisin. Mümin, güçlüdür, mümin umutludur. Israrla devam et namazına. Namazsız huzur bulman imkânsızdır. Ve huzursuz bir kalp, Allah’tan uzaklaşır. Bu senin için bir dönemdir Allah’ın izniyle.
Ve dahi gıybet, fena bir hastalıktır, insanın amellerini de boşa çıkarabilir, kalbini de hasta eder, şeytana da daha yakın olursun. Tövbe et, gıybet ortamına yaklaşma.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hatice abla peki ya eskiden ettiğim gıybetler :'( helallik de alamıyorum çünkü onlara söylesem benle aralarını bozarlar .. sadece onlar için bazen sadaka ve dua edebiliyorum o kadar..

  2. Sadaka ve dua kul hakkını silmez. Kul hakkı helallik alınması neticesinde silinebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.