Dini Soru / Sorular / İmanından şüphe edenin imanı gider mi

İmanından şüphe edenin imanı gider mi

Sponsorlu Bağlantılar

İmanından şüphe edenin imanı gider mi

Soru

bir insan şirke girdiyse küfre girdiyse imanından şüphe ettiyse bunu diliyle söylediyse ama bütün günahlarına pişman olsa tövbe etmek istese yapacağı ilk şey kelime-i şehadet getirip ardından tövbe etmek mi olmalı yoksa kelime-i şehadet getirmeden direk tövbe etse de kabul müdür ayrıca imanından şüphe edenin imanı gider diyorlar buda doğru mudur.

Cevap

Açıkça küfre düşen birisi yeniden islama girdiğinde kelimei şehadeti getirecek ve tövbe edecektir. Eğer bir insan vesveseden dolayı değilde direk imanından şüphe ederse Allah korusun imandan çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Şeytan insanlara nasıl vesvese verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: iman şuphe

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

4 Yorumlar

  1. imanindan şüphe eden imandan çıkarsa şüpheyi bıraktığı an geri gelirmi imanı eğer bu şekilde geri gelmezse ne yapması gerekir kisin8n

  2. İman ile ilgili akla gelen şüpheler için insan tövbe etmelidir. Ama aklına gelen şüpheleri giderecek kaynak ve delilleri araştırmalı sormalı ve aklındaki soruları gidermelidir. İşte o zaman şüphelerde gider ve rahatlamış olur.

  3. İmandan şüphe nasıl olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.