Dini Soru / Sorular / İmkansız aşk diye birşey varmıdır

İmkansız aşk diye birşey varmıdır

Sponsorlu Bağlantılar

İmkansız aşk diye birşey varmıdır

Soru

imkansiz-ask-diye-birsey-varmidir

Selamun aleykum. Hocam sevdiğimle birbirimizi çok seviyoruz çok istiyoruz ama ailesi beni istemedikleri için evlenemiyoruz oda bana diyor annemin seni kabul etmesi imkansız ve bende hep diyorum ben imkansıza inanmıyorum çünkü Allah var, Allah varken imkansız yok Allah ölüyü bile dilediğinde diriltendir ama o yine annemi tanımıyorsun diyor o çok aşırı inat biridir diyor ve bunun yüzünden defalarca kavga ettik ayrıldık tekrar barışıyoruz o annesi ile konuşuyor annesi yine hayır deyince bana diyor unut bu imkansız bir şey. Yine ayrıldık bunu yüzünden her gün ağlamaktan acı çekmekten yorulduk diyor annem seni istemiyor sende beni sevmiş kalırsan kısmetini kapatmış olurum bu günaha giremem diyor ama bende ona dedim benim kısmetim sensin ben bir başkasını istemiyorum dedim yine diyor olmaz diyor hayatını yaşa diyor zaten benden geçti sen daha çok gençsin diyor o annesine dedi ya bu kız ya hiç evlenmem annesi yine de razı olmuyor sizce imkansız diye bir şey var mı?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Sadece bazı şeyleri elde edebilmek için ağır bedeller ödemek gerekir. Sizin durumda, kavuştuğunuzda siz mutlu olacaksınız ama birçok insan da mutsuz olacak. Birbirinizden vazgeçmeyin. Hacet namazı kılıp dua edin. Allah bütün dualara bir şekilde cevap verir. Sabırlı olun, günaha girmeyin ve ailelerin biraz durulmasına izin verin. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.