Dini Soru / Sorular / İşçinin hakkını vermemek

İşçinin hakkını vermemek

Sponsorlu Bağlantılar

İşçinin hakkını vermemek

Soru

Herkese zam yaptılar ben işten çıkacağım diye bana zam yapmadılar.

İşimi yapan bir insanım Allah’a Şükür ama gelin görün ki işimi yaptığım halde benden sonraki elemanlara zam yapıldı 100 tl yapıldı bana ise aylık günümü tamamladığım halde zam yapılmadı. Bende aradım tartıştık dedi sen mi belirleyeceksin dedim hakkımı yiyorsunuz sonra baya telefonda tartıştık telefonu suratına kapattım çıktım. Ama ona kızıp bağırdığım için sanki kendimi suçlu gördüm ama hakkım gitti hocam ne yapabilirim ki iştende çıktım hakkımı yediler. Mağaza müdürü de benimle oynadı beni oyladı Allah razı olsun.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Burada önemli olan işveren ile işçi arasında olan iş anlaşmasıdır. Eğer bu bahsettikleriniz iş anlaşmanızda var ise bu sizin hakkınızdır ve size haksızlık edilmiştir. Aynı haklara sahip olmanıza rağmen ve işinizi de yapmanıza rağmen aranızda bir ayrımcılık yapılması elbette haksızlıktır. Burada esas olan haklarınızın ne olduğudur. Hiç bir hakkı zayi etmeyen ve herkese hakkını eksiksiz bir şekilde tastamam verecek olan Allah’ın varlığını unutmayın Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.