Dini Soru / Sorular / İşid ve müslümanlık

İşid ve müslümanlık

Sponsorlu Bağlantılar

İşid ve müslümanlık

Soru

Işid İslamı temsil ediyor mu?

Hocam sorumda belirttiğim gibi cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum değerli kardeşim. Bu konuyu bir kaç madde ile izah etmeye çalışalım. Ahir zaman fitnesinin tam ortasında olduğumuz böyle bir zamanda hakkı bilip ona tabi olmak ve batılı da bilip ondan sakınmak çok önemlidir.

Esas olarak bizim için kimin ne dediğinin hiç bir önemi yoktur. Yani biz bu grubu kafirler beğenmiyor diye değil bizim dini esaslarımıza ters geldiği için kabul etmiyoruz. Dünyada bugün kafirlerin bu gruba bir tepkisi varsa aslında bu tepkide samimi değildir ve hatta bu grubu onların kurduğu hakkında bir çok bilgiler bulunmaktadır. Nerde ve ne zaman olursa olsun biz inandığımız hak islam davasının gerektirdiklerini söylemekle mükellefiz. Şu veya bu şöyle dedi diye değil, imanımızın bir gereği olduğu için hakkı söylemeliyiz. Şunu da unutmayınız ve yatarken sizi rahat uyutup uyutmadığına dikkat ederek bunu yorumlayın: Bütün bu olaylarda kaç mü’min zarar gördü, kaç da kâfir? Hatta kâfirlerin gördüğü bir zarar var mı, ne dersiniz? Bu ne biçim intikamdır ki yine ben zarar ediyorum?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.