Dini Soru / Sorular / İslamda kadın erkek ilişkisi nasıl olmalıdır

İslamda kadın erkek ilişkisi nasıl olmalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

İslamda kadın erkek ilişkisi nasıl olmalıdır

Soru

Bir kız var hocam. 5_6 aylık bir ilişkimiz oldu. Bunun sonunda bana geldi geçmişiyle ilgili itiraflarda bulundu. Alkol de almış 3-4 kişiyle fiziksel manada işte bir yere kadar ilişkisi de olmuş bilmiyorum anlatabildim mi ama hocam şimdi bu kız çok pişman ben buna yaptıklarının işte ne kadar kötü olduğunu anlattıkça seni Allah da mı görmedi dedikçe ailesini hatırlattıkça aylarca böyle ağladı. Her gün tövbe ediyor dua ediyor. Ben hiçbir şey görmemişim sen bana gösterdin deyip benim için Allah’a şükrettiğini söylüyor.. şimdi hocam bu işin benim açımdan sevabı günahı nedir bu insan acaba benim kaderim mi elini tutmalı mıyım? Yoksa bu iş olmaz mı?

Cevap

Değerli kardeşim, şüphesiz hepimizin günahları çok, bu insan bu denli pişmanlık gösteriyorsa, inşaAllah günahları da affolmuştur. Onu öylece bırakırsan belli ki o da kendini bırakacak, hatalar biz insanlar içindir. Zerre iyiliğin bile hiç şüphesiz mükafatı var. O yüzden içinizden de geliyorsa evlenmeye bakın. Artık bu konuları ikiniz de silin. Tekrar gündeme getirmenin faydası olmayacak. Allah ikinizi de mutlu etsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.