Dini Soru / Sorular / İslamın ilme ve bilime verdiği önem

İslamın ilme ve bilime verdiği önem

Sponsorlu Bağlantılar

İslamın ilme ve bilime verdiği önem

Soru

Müslümanlığı gericilik ve cahillik olarak gören bir arkadaşım var. Müslümandı eskiden. Şamanist oldu. Çok kitap okuyor. İki yıl araştırdım Müslümanlığı dedi. Ben cahillik olmadığına nasıl ikna edebilirim? Ayrıca insanlar neden kabenin duvarlarını öpüyor ve şeytan taşlıyor dedi. Bu putlaştırmak değil mi dedi. İşidden bahsediyor islam şiddet dini diyor. Kafirleri öldürün diyor gibi konuştu. Tabi ben cevapladım sorularını.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Allah hidayet versin arkadaşına. Bu konuda o kadar çok bilgi ve delil vardır ki ciltler dolusu kaynaklarımız bulunmaktadır. Burada bunları anlatamayız ama kendini mükemmel bir şekilde geliştirebilirsin. İslam dininin ilme ve bilime kazandırdıkları yüzbinlercedir denilebilir. Günümüzde batı biliminin ve teknolojinin ve hatta tıbbının temelleri islami bilgilerin üzerinde gelişmiştir. Kabenin öpülmesi ise kabenin kendisine olan tazimden değil, peygamberimizin bir sünneti olması ve o taşın cennetten gelmesinden dolayıdır. Ayrıca bu bir sünnettir ne farz nede vaciptir. Sadece bir meseleye takılıp kalmak asıl cahillik işte budur. Günümüzde islam ile hiç bir ilgisi olmayan bir çok kişi şiddet ve terörü sözde islam adına yapmaktadırlar. Bu o kimselerin suçudur islam dininin değil. Bunun iyi anlamak için islamın bu konudaki yönlerine bakmak lazımdır. Dünyada bir hristiyan olarak kan döken, vahşet işleyen ve milyonları hatta katleden kimseler vardır. Biz neden bu kimselere hristiyanlar yapıyor demiyoruz. Değerli kardeşim, bu konularda sen kendini iyice geliştirmelisin. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.