Dini Soru / Sorular / İslamın insan hayatı üzerinde etkisi

İslamın insan hayatı üzerinde etkisi

Sponsorlu Bağlantılar

İslamın insan hayatı üzerinde etkisi

Soru

Lütfen yardım edin acilen İslamın insan hayatı üzerinde etkisi ile ilgili kompozisyona ihtiyacım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap

İslam dini insan için ve onu yaşaması için gönderilmiştir. İslam dinini yaşayan kimselerin üzerlerinde etkisi açıkça görülür. Yaşam tarzları, düşünceleri, konuşmaları, iş hayatları ve giyim kuşamlarına kadar etki eder. İslam onu yaşayan kimseye başlı başına bir kimlik kazandırır. Hz. Peygamber s.a.v., “İman temenni ve süs değil, kalbe yerleşmiş ve yapıp edilenlerle doğrulanmış olandır.” buyuruyor.

Müslümanın imanını ispat eden yaşama biçimine “İslâmî hayat” denilir. İslâmî hayat herkesin kendi düşünce ve yorumuna göre şekillenen soyut, anlaşılması ve uygulanması uzmanlık isteyen bir tarz değildir. Aksine son derece net, açık ve kolaydır. Çünkü İslâm din-i mübin’dir.

Yani apaçık, gizlisi saklısı olmayan, herkesin kolayca yürüyebileceği bir yol. Gelin, İslâmî hayatın ne üzerine ve nasıl inşa edileceğini bir kez daha hatırlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.