Dini Soru / Sorular / İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

Soru

Selamun aleykum. Hocam iki gündür istihare namaz kılıp niyet edip yatıyorum. Bir rüya veya günlük yaşantıda bir belirti göremedim. Ama sabahları uyanınca biraz yorgun bitkin uyanıyorum normalde de böyleyim ama bu iki gündür bir farklı bilemiyorum benim için hayırsız mı anlayamıyorum. Çünkü evlilik sonuçta niyet ettiğim. İlkinde kalben biraz daha sıcak uyumlu yaklaştım ikincisinde de biraz soğuk uzak yaklaştım. İste böyle bir türlü anlayamıyorum. Allah sizden razı olsun bizim için her verdiğiniz cevap için Allah size cennette Efendimiz S.A.V. in yakın komşularından eylesin. İnşaallah.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstihare için gerekli vazifeleri yerine getirdikten sonra kalbe ilk gelen his önemli olur. Bir defa işaret aldıktan sonra veya rüya gördükten sonra artık istihare tekrar edilmez. İstihare büyük bir ihlas ve samimiyetle yapılmalıdır. İhlasla yapılırsa o zaman Allah’ın izniyle bir işaret alınır. Bazen bu 7 defaya kadar tekrar edilmesi gerekebilir. Ayrıca istiharede bir işaret olsa bile önemli olan her konuda mutlaka istişare de yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: https://www dinisorusor org/istihare-namazi-sonucu-nasil-anlasilir/

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Bende bir iş için istihareyeistihare yattım rüyamda valiz arıyordum yengemgile gidiyorum kocaman siyah bi valiz veriyo normal siyah valizin yorumuna baktım anlamı iyi bana yardımcı olur musunuz

  2. Rüyan hayırlı ve olumludur. İstiharede esas önemli olan işaret ise insanın kalbinin bir yöne meyletmesidir. Bu içine gelen hissin sana en sağlam işaret olarak kabul edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.