Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / İstihare rüyasında sevdiğinden haber almak

İstihare rüyasında sevdiğinden haber almak

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare rüyasında sevdiğinden haber almak

Soru

Selamün Aleyküm (Allah’ın selamı üzerinize olsun)
Ben birini seviyorum, ayrıldık ve bana çok katı davranıyor yani karşıma gelip konuşmuyor bile. Allah’a yalvarıp istemekten dua etmekten başka çarem yoktu ve yok da.. Ben istihareye yatıyorum barışacak mıyız hayırlı mı diye 4 kere yattım ve 1 inde net gördüm, 3 ünde de hep haber aldım. ilk gördüğüm rüyada bir tatil bölgesine gitmiştik yanında tanıdığım bir arkadaşı vardı ve yeşillik bir dağ yüksekçe ve çok güzel evler vardı içinde. 2. gece rüyamda deniz kenarında çok güzel bir kafede oturdum bir kızla bişeyler içtim dışarı çıkınca kafeye baktım böyle inceledim ne kadar güzelmiş burası dedim, 3. gecemi tam hatırlamıyorum ama sanki bana haber ulaştırdı birinden gelicem diye ve bu geceki rüyamda ise çok net hatırlıyorum biri onun yani sevdiğimin geleceğini söyledi. Ancak hiç bir şekilde iletişime geçmiyoruz şuanda. Çok içim yanıyor Allah’ım olmasa kime dua eder kime secde ederdik ve isterdik. Rabb’im hepimizin yolunu açık etsin. Yorumlarsanız eğer çok mutlu olurum. Selam ve dua ile..

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstihareye şu işim olacak mı diye yatılmaz ancak şu işi yaparsam hayırlı mı diye yapılabilir. Rüyalar ne kadar güzel olursa olsun istiharede önemli olan rüya değil, uyandıktan sonra içine doğan histir. Bu hisleri dikkate alabilirsin. Ama sana bu kadar acı veren birinin hala peşinden koşmak sana eziyettir ve bir fayda sağlamaz kardeşim. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İstihare namazı hakkında bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

Bir yorum

  1. Yanıtınız için çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Selam ve dua ile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.