Dini Soru / Sorular / İstiharede ne gördüğünü hatırlamamak

İstiharede ne gördüğünü hatırlamamak

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede ne gördüğünü hatırlamamak

Soru

Selamun aleykum 4 gecedir istihareye yattım ama tam net bir rüya göremedim bir gece hayal meyal kırmızı tek taş gördüm bu gece de hayal meyal siyah tişört giyen birini ama rüyalar net değil ve 1 – 2 saniyelik gibi hatırlamıyorum ne yapmam gerekir? Bu rüyalar mıdır anlamı yoksa bilinç altım mı? devam etmeli miyim istihareye?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Böyle rüyalarla istihareniz için mana veremezsiniz. İstiharenizi tekrarlayın ve rüya görme şartı da olmadığını unutmayın. İstihare esnasında veya uyanınca o konuda içinize doğan his size bir işaret olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: istiharede gordugunu hatirlamamak, ruya goruyorum ama ne gordugumu hatırlamıyorum neden napmam lazım, istihare ruya hatırlamamak, istihare yapip ruyada gördüğü nu hatirlamamak, Istıhare yatmak sonra hatırlamamak, istihareye yatıp rüyayı hatırlamamak, istihareye yatıyom ama gördüğüm rüyayı hatırlamıyom napmalıyım

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

8 Yorumlar

 1. Sabaha kadar bi kac rüya gördüm ancak ne oldugunu nası rüyalar olduğunu hatrlayamyorum uyanıncada içimden bi his olumlu cıkmştr diyor ilk gecen tekrarlamalı mıym? Yine aynıları olursa ne anlama gelir?

  • İstiharede zaten asıl olan içine doğan his önemlidir. Eğer içine bir huzur geldiyse bu olumlu manaya işaret olarak kabul edilir. Eğer için rahat etmediyse ancak o zaman istihareye devam edebilirsin.

 2. Salamınaleyküm 3gecedir istihareye yapıyorum ilk gece istihare için yaptığım adami siyah giyimli kalabalık adamlar içinde gördüm ama sanki bizim için biseyler yapılıyor gibi kaltigimda mutluydum 2 gece kardeşim yol kenarında yatıyor yürümekte güçlük çekiyor bende gidip marketten beyaz peçete alıyorum sonra sabah namazını kıldıktan sonra yattım bu seferde beyaz yünlü bir hayvanın yünlerine bi şey olmuş ona yardım ediyordum .bu gece ki gördüğüm rüyayı da tam hatırlamıyorum ama bu sefer de içimde mutluluk vardı ama yinede böyle sanki ben güzel yorumluyomusumda aslında öyle değilmiş gibi bana bir yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler..

  • Aleykum selam. Uykudan uyanınca içine ilk gelen his işaret sayılır. İlk rüyan hayırlı olarak yorumlanır. İstiharede ilk işaretten sonra artık devam etmeye gerek yoktur.

 3. ben bi kaç gece istihareye yatıyorm ama ya net rüyalar görmüyorm ya da cok kısa şeyler hatırlıyorm uyandıktan sonra yine aynı şekilde kafam karışık oluyor içime bir his doğmuyor yardımcı olur musunuz

 4. Salim kardeşim. İstiharede zaten en önemli şey senin içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir. Bu his sana sana daha doğru bir işaret olur. Ona göre hareket edebilirsin.

 5. Selamünaleyküm ben geçen yattım son istiharemde yani 7.den sonra 2 gün havayı karanlık olarak gördüm. Bi hocama sordum tekrar yat dedi ama sıkıntılı dedi. Tekrar yattım geçen hafta cuma gecesi rüyayı tam hatırlamıyorum ama siz yorumlarda his demişsiniz ama ben hiç dikkat etmedim ne yapmalıyım? Teşekkürler

  • Aleykum selam kardeşim. İstiharede görülen rüya eğer çok açık ise ondan bir işaret alınabilir ama en sağlam işaret senin içinin bir şeye ısınması yani bir şeye meyletmesidir. Bu his sana daha doğru bir işaret olur.

   İçin rahat etmemişse tekrar edebilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.