Dini Soru / Sorular / İstihareden korkarak uyanmak

İstihareden korkarak uyanmak

Sponsorlu Bağlantılar

İstihareden korkarak uyanmak

Soru

Selam aleyküm bende çok imkansız görülen bir sevdaya tutuldum kararsız olduğum için istihareye yattım 2 saat içinde korkulu bir rüyayla yüreğim ağzımda uyandım. rüyamda sevdiğim kişiyle arabada giderken babası arıyor arabadan iniyoruz uçuruma benzer bayırdan iniyor dere var aşağıda sen bekle işareti yapıyor gidiyor. Sarı tşortlu bi adam elinde ipi olan azıli bir kopek herkese saldirmaya calisiyor baska insa larda var hepimiz korkuyoruz adam kopegi zorla crkelerken bisikletli gencler geliyor kopek onlara saldirmak istiyor gencler sahibine hakaret ediyor sahibi kiziyor kopegi saliyor kopek oyle korkunc geliyorduki bana dogrru egildim ustumden atladi genclerin pesine gitti okadar korkmustumki orda baska insanlara diyorum bende kacicam sevdigim adamin gittigi bayirdan kosuyorm orda bi kiz cocugu vardi o anne diye ciglik atiyo ama benim kizim degildi o anne dedikce korkum cogaldi bakmak istedim kopek onami saldiryor goremedim ama kiz anne diye oyle bir ciglik attiki kopek onu kaptî sandim ve kendi kizimmis hissine kapildim ve uyandim cok korkmustum tekrar uyumam zor oldu ve benim 2 kizim var ruya iyi degil belli ama iyi bisy duymak istercesine arastiriyorum lutfen yardim edin bana..selam aleykum.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstihareden önce istişare gelir yani işin ehline bilenlere sormak ve bu bilgilere göre hareket etmek lazımdır. Bundan bir sonuç çıkmazsa o zaman istihareye yatılır. Rüyanız hiç bir yoruma gerek bırakmadan olumsuzdur, uygun değildir. Düşünün taşının ve doğru bir karar verin. Geçici ve basit düşüncelere kanarak hata etmeyin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: istihare rüyasında korkmak, istiharede korkmak, istiharede rüyada korkmak, istihare uykusunda korkmak, istihareye yattim korkarak uyandim, istiharede kor, istiharede korkarak uyanmak

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

 1. Sadece kendimce yorumluyorum, inşallah faydalı olur. Ben bu rüyayı görseydim şöyle yorumlardım.

  Kızın babası arıyor: aile bağları kuvvetli ve aile terbiyesi almış…

  Araba: hayırlı bir yola girmişsiniz…

  uçurumdan aşağı inmek: aranızdaki muhabbetin ve sevginin arttığına, eğer çıksaydın aranın açılması olabilir. Ama aşağı inmesi aranızdaki bağın artmasına….

  dere: bol nimete, rızka…

  bekle işareti: sabırla yaklaş acele etme doğru zamanı gelince olacak…

  Sarı Tişört: Feraha…Köpek Saldırısı: Bu rızk ve feraha hemen kavuşacağına…

  Bisikletli gençler: kendi nefsine, korkularına….

  eğilmen ve bisikletli gençlere saldırması: nefsine sahip çıkmana ve nefsinin kaybetmesine…

  kız çocuğu: hayra…

  bağırma,çığlık: hayrın sana edası, seslenişi…
  Bence güzel bir rüya,ama tekrar söylemek isterim ki sadece kendimce yorumladım, ben olsam bu şekilde düşünürdüm, Rabbim inşallah her şeyin hayırlısını verir.

 2. Hocam selamunaleyküm. Ben evlenmek istediğim kişi ile ilgili istihare ye 7 gün yattım. İlk Gece birsey görmedim ama uyandigimda icimde çok büyük bir sknti vardı.Hatta sknti olduğu için 2 saat boyunca tekrar uyuyamadim. Sonra yatmaya devam ettim 5. Gün onu üzerinde beyaz bir gömlek ile gördüm. Sizce ilk gece hissettigim şeylere mi inanayim yoksa 5. Gün gördüğüm rüyaya mi? Sizce hayırlı mi ?

  • Aleykum selam. Bu içine gelen sıkıntı o niyetinin hayırlı olmadığı ile ilgilimiydi? Eğer o şekilde ise bu olumsuz manaya işarettir denilebilir. Zaten rüya görülse bile önemli olan senin hissettiğin şeydir.

   Sonuçta bunlar bir rüya veya histir ve bunların bir garantisi vardır diyemeyiz yani yanılmamız her zaman mümkündür. Onun için mutlaka danışmak yani istişare yaparak karar vermek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.