Dini Soru / Sorular / İstimna ne zaman helal olur

İstimna ne zaman helal olur

Sponsorlu Bağlantılar

İstimna ne zaman helal olur

Soru

Vicdan olarak rahat değilim bana yardımcı olur musunuz?

Selamun aleykum. 17 yaşında bir erkeğim. 1 haftadır hiç iyi değildim boş boş etrafa bakıp salak salak triplere girmem ergenliğin stresleri falan ben namazını kılan biriyim cinsellikle pek uğraşmıyorum çok fazla cinsel konularla uğraşmıyorum. Lakin bu tavırlardan da rahatsızım. Dini açıdan da biraz beni engelliyor. Arkadaşlarım neden kötüsün deyince bende bilmiyorum bir haftadır böyleyim istimna etmek istemiyorum ama vücudun bunu dışarı atması gerekiyormuş dini açıdan sakıncalıdır diye yapmıyorum. Ama arkadaşlarım haftada bir kere yap daha genciz yapmazsan sorunların olur diye söylediler. Ama yapınca da Allah’ın karşısında küçük düşeceğimi ve vicdan olarak rahat olamacağımı söyledim ve şöyle düşünüyorum her yapmamda kalbim körleşir mi kendime çok sorduğum soru çünkü ben dinime çok düşkün biriyim. Bana yardımcı olun ALLAH rızası için. Şimdiden teşekkürler hakkınızı helal edin.

Cevap

Aleykum selam güzel kardeşim, istimna zinaya düşme tehliken varsa haram değildir, keyif olsun diye yapmak haramdır. Sağlık açısından ağrın olduğunda yap ama kendini buna şartlandırma, alışkanlık haline gelebilir, ayrıca sık istimna yapmak unutkanlık yapar bunu da unutma kardeşim. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.