Dini Soru / Sorular / İyi bir müslüman olmak için neler yapmalıyız

İyi bir müslüman olmak için neler yapmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar

İyi bir müslüman olmak için neler yapmalıyız

Soru

Gayet güzel bi hayatım olmasına rağmen hiç zevk almıyorum. İnsanlar gezmek hiç bir şey bana çekici gelmiyor. Kendimi eve kapatıp namaz oruç dini kitaplar gibi şeylere kendimi vermek istiyorum ama çevrem genç olduğumu gezip tozmamı hayattan zevk almamı tavsiye ediyor kendini eve kapatma diyorlar ama ben kendimi eve kapatmak istiyorum iyi bir müslüman olmak isteyen hangisini yapmalı?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Gerçek iyilik ve denge üzerinde yaşamak sadece ahiret için yaşam değildir aynı şekilde hayırlı olan mümin sadece dünyası veya sadece ahireti için yaşayan da değildir. Müminlerin en hayırlısı biraz dünya için birazda ahireti için çalışandır. Siz mademki iyi bir müslüman olmak istiyorsunuz o zaman içeriye kapanmak genç bir müslümanın yapacağı bir şey değildir. Bu düşünce yanlıştır. Helal ve harama dikkat ederek hayata karışmalısınız. Ruhbanlık yani bir yere kapanarak kendisini sırf ibadete vermek en hayırlı olan ibadet etme yöntemi değildir. İkisi arasında denge kurduğunuz zaman hayattan da bir zevk alacak daha huzurlu olacasınız inşaalah.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.