Dini Soru / Sorular / İyi niyeti suistimal etmek

İyi niyeti suistimal etmek

Sponsorlu Bağlantılar

İyi niyeti suistimal etmek

Soru

Kin beslemiyorum ama görüşmüyorum

Selamünaleyküm, birisine geçmişte borç verdim, ama o kişi bana şu zaman vereceğim demedi, bende elin bol olduğunda verirsin demiştim, borcun bir kısmını 10 ay sonra verdi, daha sonra epey zaman geçti vermedi, bende bu sebepten ötürü iyi niyetimin suistimal edildiğini düşünerek konuşmama kararı aldım. 4 yıl sonra bana mesaj attı, hesap numaranı ver paranı göndereceğim dedi, ben de mesaja karşılık vermedim, hesap numaramı falan göndermedim. Çünkü zamanında iyi niyetimin suistimal edildiğini düşünüyorum. O kişiye kin beslemiyorum, bu sebeple görüşmüyorum günah mıdır?

Cevap

Aleykum selam. Borç alıp verme durumunda yazı ile anlaşma yapmak sünnettir eğer böyle davranmış olsaydınız bu sorunda olmazdı. Kin gütmemek ve küsmedikten sonra bir günahı yoktur ama madem o kimse size borcunuzu ödemek istiyor o zaman ya kabul eder alırsınız veya ona hakkınızı helal etmelisiniz bunu muallakta bırakma hakkınız yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.