Dini Soru / Sorular / Kader ile ilgili düşüncelerim

Kader ile ilgili düşüncelerim

Sponsorlu Bağlantılar

Kader ile ilgili düşüncelerim

Soru

Merhaba, bilindiği üzere Allah kaderimizi bizim hür irademizle yaptığımız şeylerden kader kitabını oluşturmuş ve ilmi ile hatta kimin cehennem ve cennete gideceğini bile bilmektedir. Sorum şu bu filmin neticesi belli ise (neden yaşıyoruz demeyeceğim) Allah’ın gücü her şeye yeter ve o ol dediği zaman her şey oluverir. Öteki dünyaya gittiğimizde sanki her şeyi yaşamış gibi düşünebilirdik. yada şuanda her şey hakikatten yok belki şuanda biz öteki alemdeyiz (Rüya gibi yani) bu yazdıklarım sizce mantıklı mı?
Teşekkür ederim.

Cevap

Merhaba, evet Allah ilmiyle herşeyi bilendir. O ezeli ve ebedi ilmi ile kimin ne yapacağını ve cennete mi cehenneme mi gideceğini de bilir. Allah dileseydi kullarını yaratır ve onları direk cennete veya cehenneme koyabilirdi ve hiç kimse de ona itiraz edemezdi. Ama o bunun böyle olduğunu kullarına göstermek istemiştir ve kulları işlediklerini görecek ve Allah’a asla bir itirazda bulunamayacaklardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Tesekkur ederim Insallah herkes birgun dogruyu bulacak ve kader cizgilerinde cicekler yetisecek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.