Dini Soru / Sorular / Kadının sürekli rüyalanması

Kadının sürekli rüyalanması

Sponsorlu Bağlantılar

Kadının sürekli rüyalanması

Soru

selamun aleyküm ben sık sık rüyalanıyorum yani hastalık derecesinde zaten piskolojim bozuk öyle olduğu zaman kendimden iğreniyorum ölmek istiyorum zaten gusül alırken çok zorlanıyorum bu yüzden gusül almak istemiyorum çünkü her defasında dahada kötü oluyorum artık öyle oldu ki rüyalarımı ayırt edemiyorum hepsi kötü rüya sanıyorum kendimi hep kirli hissediyorum namaz kılıyorum namazımın da olmadığını düşünüyorum çok kötüyüm ne olur bana yardımcı olun kendimi çok çaresiz hissediyorum

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Rüyalanmaktan maksat cünüp olmak kastedilmektedir sanıyorum. Bu rüyaların normalde kadınlarda sık ve her gece olmaması gerekir. Ancak bu istisnai bir duruma benziyor. Kadınlarında erkekler gibi ihtilam oldukları hadisi şeriftede açıklanmıştır.

“Peygamberimizin eşlerinden Hz. Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım Peygamberimize (asm) gelerek şöyle sorar:
– Ya Resulullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse, kadının gusletmesi gerekir mi?
Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym’e şöyle der:
– Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resulullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin!..
Ümmü Süleym’de şu cevabı verir:
– Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları Peygamberimize sormamız, onları bilmememizden daha hayırlıdır.
Bunu üzerine Peygamberimiz (asm) şöyle buyurdu:
– Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir.” (bk. Ebu Davut,Taharet 95 ; Tirmizi Taharet 82)

Ancak asıl olan rüyaların çok sıklıkta olmasıdır. Bu rüyaların sıklığı azalması için bundan sonra abdestli yatağa giriniz ve uyumadan önce yedi defa ayetel kürsiyi okuyunuz. İnşaallah kısa bir zamanda bu sıkıntı geçecektir. Bunun dışında eğer rüya görmediğiniz halde öyle olduğunuzu sanırsanız kesinlikle gusül abdesti almayın çünkü bu durum şeytanın verdiği vesvesedir. Kesinlikle zan üzerine hareket etmeyin. Bu beyninizi kurcalar durur ve ne kadar önem verirseniz bu o kadar büyür. Buradan devam yorum yaparak soru sorabilirsiniz. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sevgili ile aynı rüyayı görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüyalanma şüphesi bayan, erkeklerin rüyalanmasï

İlgini Çekebilir

Sevgili ile aynı rüyayı görmek

Sponsorlu Bağlantılar Sevgili ile aynı rüyayı görmek Soru Sevgilimle aynı gün ikimizde yangınlı ateşli olan …

Nisa suresi 137. ayet tefsiri

Sponsorlu Bağlantılar Nisa suresi 137. ayet tefsiri Soru Selamun aleykum hocam, internette bir yazı okudum …

Bir yorum

  1. lütfen bana cevap yazarmısınız kendimi çok çaresiz hissediyorm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.