Dini Soru / Sorular / Kafa yapan hapların zararları

Kafa yapan hapların zararları

Sponsorlu Bağlantılar

Kafa yapan hapların zararları

Soru

İstem dışı alınan kafa uçurucu hap

Bir arkadaşımın başı ağrırken arkadaşları ona ağrı kesici diye bir hap vermişler bak bu iyi gelir falan demişler o da dikkat etmeden içmiş muhtemelen kafa uçuran haplardan. Arkadaşım da sarhoş gibi oldu kendine geldiği zaman istemeden aldığına bilmeden içtiğine yemin etti dinen hükmü nedir? Kastı içmiş gibi midir yoksa istemeden olduğu için ibadet yönünden bir sıkıntı yok mudur?
Birde ben istemeden ön yargılı yaklaşıyorum tam güvenemiyorum nefsine mi uydu gibisinden düşünüyorum neticede yemin etti ama bilemiyor insan ona karşı tavrım nasıl olmalıdır? Hiç bir şey olmamış gibi devam mı etmeliyim?

Cevap

Merhaba, bilmeden içmesinde sakınca yoktur, günah o zehiri verenlerindir ama böyle durumlarda insan bilmediği bir şeyi içmemelidir bu konuda sorumludur. İbadetine bir zararı olmaz yalnız içmeye devam edilirse sarhoşluk veren her şey haramdır o zaman günaha girer.
Bilerek içmediğini söylemiş artık Allah ile onun arasında bir şey. Artık o ortamlardan uzak durması konusunda uyarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.